11 Aralık 2012 Salı

RETRO WAK


Tekrar merhaba! Umarım dün mükemmel bir günle, haftaya siz de merhaba demişsinizdir... Bugün size hazır yılbaşı da yaklaşmışken yılbaşı gecesi de kullanabileceğiniz hoş ve şık bir saç modelinden bahsetmek istiyorum. Günden güne trendi yükselen retro dokunuşların saçtaki boyutuyla sizi baş başa bırakacağım. Makyaj ve kıyafet ile tamamlandığında 40'lı yılların retro çekiciliği ile 2013 yılını karşılamanız mümkün.

Her zaman yapılabilecek bir saç modeli değil, ama eğer özel bir gecede romantik bir kıyafetle gecenizi taçlandırmak istiyorsanız bu saç kesinlikle aradığınız saç! Nasıl yapıldığına gelince, bu bölümde Kuaför İbrahim Eser devreye giriyor. 'Omuz üstündeki boylar için ayrı, daha uzun boydaki saçlar için ayrı bir uygulama yöntemi izliyoruz. Saçın uzunluğuna göre yaptığımız bu uygulamalarda wag maşaları, kalın maşalar ya da retro wag saç pensleriyle saçı şekillendirip tarıyoruz.' diyor Eser. Kuaföre gittiğiniz an işini bilen bir kuaförle çalışıyorsanız işiniz kolay, ama bu saçı evde kendiniz yapmak istiyorsanız izleyeceğiniz birkaç basamak var. Bu yapım aşamasındaki tek yardımcınız ise, Victoria Secret mankeninin saç modelini örnek alarak yazdığım buradaki yazımda da kahraman olan kalın bir maşa. O yazımda ortaya çıkarttığı model, günlük hayatta asla vazgeçemeyeceğiniz bir modeldi, bugünse aynı maşa ile retro bir hava yaratacağız. Bu arada kaç mm. lik  bir maşadan bahsettiğimi de belirteyim. Örneğin Babyliss 2332E- 32mm. lik maşa tam da işinizi görebilecek türden.


Gelelim yapım aşamasına;

1. Genellikle retro dalgalar, o eski havaları vermek adına saçın yandan ayrılmasıyla yapılıyor. Bu nedenle saçınızı yandan ayırıp, 2 parmak kalınlığında tutamlar alın.(Tutamlar kalın olmayacak)
2. Aldığınız tutamları saçın dibine kadar sardırarak, 20 saniye kadar bekletin. Eğer saçınız ince telli ise bu süreyi daha da kısa tutun ki saçınız yanmasın.
3. Maşa yaptığınız tutamları olduğu gibi bırakın, kesinlikle tüm saçınızın maşa yapımı bitene kadar dokunmayın.
4. Saçlarınızın boy olarak hafif kısalması, uçlarının üstlere göre daha da lüle olması istediğimiz bir durum, bu sizi korkutmasın.
5. Tüm saçınız bittikten sonra ince tarakla aynı yöne doğru tarayın. Tüm dalgalar birleşecek ve bütün saç tek bir dalga halini alacaktır. 
6. Eğer uçları istediğiniz gibi durmuyorsa, son bir dokunuş ile sadece saçlarınızın uç bölümlerini kurtarıcı maşanız ile içe doğru kıvırabilirsiniz.
7. Son dokunuş ise tabi ki sprey! 

Evde yaptığınız retro dalgalarınızın son hali ise tam da aşağıdaki gibi olacaktır, güle güle kullanın;


Elle Style Awards' un bu yılki stil ikonu ödülüne sahip olan Burcu Esmersoy' da retro wak saç modelini tercih eden ünlülerden. Saçlarının daha kısa olması sebebiyle net bir şekilde belirginleşen saçları ve kıyafetiyle göz doldurdu o gece.


Bu kadar belirgin dalgalar için ise mutlaka bir kuaför yardımı almak şart gibi, çünkü bu dalgalara ulaşmak için wak penslerinden yardım alınmıştır kesinlikle;


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...