1 Nisan 2013 Pazartesi

İTALYA' DA 5 GÜN vol.3.


İtalya yazılarının son bölümünde hepinize selamlar! İtalya' ya gidip de moda ve kalitenin karmasından bahsetmemek, büyük bir ayıp olurdu sanırım. O yüzden Floransa ve Verona' yı anlatırken arada güzel vitrinleri de sizinle buluşturmadan geçmek istemiyorum. İtalya'nın moda ile birleşen müthiş bir karakteristik havası var. Bütün şehre bu hava yansımış neredeyse... Vitrinler inanılmaz! Bir ara görsel düzenleme konusunda üç aylık bir iş tecrübem olmuştu ancak İtalya' daki vitrinleri görünce, biz bu konuda ne kadar gerideyiz onu fark ettim. Müthiş bir canlılık var vitrinlerde, hareketli mankenler ve görsel ışık oyunları sizi görür görmez etkisi altına alıyor. Bunun yanı sıra örneğin İstanbul' da çok sık rastlayamadığınız Prada, Chanel, Miu Miu ve Furla gibi bir çok markaya çok sık rastlamanız mümkün...  Floransa çok sıcakkanlı bir şehir, hemen sizi içine alıveriyor. Bolca kumaş pazarları, marka mağazaların yoğunluğu ve şehri adım adım dolaşırken, çokça karşınıza çıkan güzel müzikler yapan sokak sanatçıları sizi şehirden ayırmamak için ellerinden ne gelirse yapıyorlar:) Müzikleri bırakıp, gitmek istemiyorsunuz... Sokak aralarında yer alan güzel kokulu restorantlar ve dünyaca ünlü Hard Rock Cafe, yemek molası verebileceğiniz duraklardan.

Hard Rock Cafe

Gelelim Verona' ya... Verona' nın tanınmasının en önemli sebebi, Romeo ve Juliet'in yaşadığı söylenen evin ve Sheakpeare' in Romeo ve Juliet romanında geçen ev tam olarak bu şehirde. Böyle bir şehrin romantikliğini anlatmama bilmem gerek var mı:) Takın sevgilinizi kolunuza, Verona sokaklarını arşınlayın:)  Küçük, kasaba gibi bir şehir Verona. Romeo ve Juliet' in evi tam bir müze şekline getirilmiş, biletle girebiliyorsunuz. Evin avlusunda, dileklerinizi kilitleyebileceğiniz bir kapı ve renkli sakızları yapıştırarak dileğinizi saklayabileceğiniz bir duvar var:)


İtalya'dan anlatacaklarımı toplamda 3 yazıya sığdırmış oldum böylece:) İlk iki yazımı buradan ve buradan okuyabilirsiniz. Bir yurt dışı programınız varsa, rotanızı İtalya' ya çevirmenizi şiddetle öneriyorum. Venedik' e tekrar gitme hayali, Roma ve Milano için tekrar bir İtalya planı hazırlığı ile, kalbimi orada bırakıp Türkiye'ye geri döndüm...

Mükemmel bir hafta olsun hepimize, yeni yazılarla görüşmek dileği ile:)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...