4 Ocak 2013 Cuma

SAÇTAKİ TREND ALARMI


2013'ün ilk günlerinde, yükselişe geçen bir saç modelinden sizleri haberdar etmek istiyorum. En son hatırlıyorum lise son sınıftayken kendimi kuaför salonuna atıp, o dönemin modası kakül kestirmek için bir güzel kurulmuştum kuaför koltuğuna. Kuaförüm her ne kadar bu saç sana gitmez dese de herkese yakışıyor da bana niye yakışmasın diye inat edip, sonunda vurdurmuştum makası. Sonucu sorarsanız; hüsran... Uzayana kadar neler çektim bir ben bilirim:( Neyse bu anıların geçtiği yıl 2007, şimdi ise 2013' e merhaba dediğimiz bugünlerde kakül yeniden yükselişte... 

Yalnız bu kakül modası biraz değişime uğramış, daha dağınık ve tam da göz hizasına gelen bir sınırda karşımızda. Dağınık, salaş ve saçak saçak bir görüntüye sahip olarak kesilen kaküller, dumanlı bir göz makyajı ile birleştiğinde sizi çekici bir görüntüye getirmek için bulunmaz bir nimet! Yalnız kakül kestirmeden önce lütfen kuaförünüze bir danışın ve yüzünüzün şekline uygun olup olmadığı konusunda profesyonel bir fikir alın. Kuaförünüzün de fikrini almadan önce size birkaç önerim var;

*** Özellikle burun şeklinizden şikayetçiyseniz ya da burnunuz sivri ise kakül dikkati direk buruna çekeceğinden sizin için doğru bir tercih değildir. 

*** Küçük ve kalkık buruna sahip olanlar ise kakül kestirdikten sonra bugüne kadar neden kakül modelini tercih etmedikleri için üzülebilirler.

*** Kakül için hep alnı geniş olanlar için uygun bir model denir ancak alnı dar olanların da alınlarını saklamak adına kullandıkları bir kesimdir.

*** Elmacık kemikleri belirgin bir yüz yapısına sahipseniz kakül yaptırabilirsiniz.

*** Oval bir yüz şekliniz var ise şanslı insanlardansınız çünkü tüm saç modelleri gibi bu model de size uygundur.

*** Uzun bir yüzünüz olduğundan ya da sivri çenenizden şikayetçiyseniz, yüzünüzün bu özelliklerini saklamak için de kakül yardımcı olabilir. Yüzünüzü kısaltarak, daha orantılı bir görüntüye sizi kavuşturacaktır.


Kim Kardashian da geçtiğimiz günlerde İnstagram hesabında kakül ile kesilen saç modelini takipçileri ile paylaştı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...